Naše ordinační hodiny

Pondělí 7.30 - 13.00
Plumlov
 
Úterý
12:00 - 18:00
Plumlov
Středa

7:30 - 12:00
Plumlov

13:00 - 15:00
Lešany

Čtvrtek

7:30 - 10:00
Plumlov

10:30 - 16:00
DS Nerudova, PV
Pátek

7:30 - 13:00
Plumlov

 

Objednání telefonicky nebo emailem na každé vyšetření nutné! Opatření bude platit trvale.

Odběry krve provádíme i pro odboné lékaře (nutná žádanka), odvoz  krevních vzotků zajišťuje Nemocnice Prostějov ve dnech pondělí, středa, čtvrtek. Pokud pacient  požaduje odběr v jiný den, musí ho do laboratoře dopravit sám. Po domluvě  lze provést odběr krve i v domácím prostředí.

Kontakty a mapa Ordinace

Dukelská 548
798 03 Plumlov
Mobil: +420 727 952 064


Zvětšit mapu

Bolesti v krku

Bolesti v krku

Stres a únava stejně jako nachlazení a virózy zvyšují naši náchylnost k bolestem v krku. Naštěstí jde o onemocnění, které velmi dobře odpovídá na přírodní léčbu, ta přináší nejen úlevu od bolestí a jiných nepříjemných pocitů, ale může ztlumit i zánět v hrdle. Bolesti v krku nejsou o sobě nemocí, ale příznakem onemocnění. Pocit škrábání a pálení, který začíná vzadu v ústech a šíří se dolů k hrtanu, je vesměs vyvoláván zánětem. Je-li sliznice v krku podrážděná nebo napadená infekcí, organizmus odpoví tím, že vyšle do postižené oblasti více krve, která přináší bílé krvinky a jiné obranné prostředky ke zvládnutí infekce, následkem je zarudnutí, zduření a bolest v krku.

Příznaky bolestí v krku

Bolest v krku doprovází zarudnutí, pálení nebo bolesti v krku vystřelují někdy do uší. Při bolestech v krku je ztížené, bolestivé polykání, pocit „knedlíku v krku“, dále se projevuje chrapotem a zvětšenými krčními uzlinami.

Kdy navštívit lékaře s bolestmi v krku

Jsou-li bolesti velmi silné – může to být bakteriální infekce. Máte-li horečku přes 38 oC bez příznaků nachlazení. Máte-li velmi silné polykací obtíže. Objeví.li se zároveň vyrážka. Trvají-li mírné bolesti déle než týden. Máte-li zdravotní problémy, poraďte se o užívání potravinových doplňků se svým lékařem.