Naše ordinační hodiny

Pondělí 7.30 - 13.00
Plumlov
 
Úterý
12:00 - 18:00
Plumlov
Středa

7:30 - 12:00
Plumlov

13:00 - 15:00
Lešany

Čtvrtek

7:30 - 10:00
Plumlov

10:30 - 16:00
DS Nerudova, PV
Pátek

7:30 - 13:00
Plumlov

 

Objednání telefonicky nebo emailem na každé vyšetření nutné! Opatření bude platit trvale.

Odběry krve provádíme i pro odboné lékaře (nutná žádanka), odvoz  krevních vzotků zajišťuje Nemocnice Prostějov ve dnech pondělí, středa, čtvrtek. Pokud pacient  požaduje odběr v jiný den, musí ho do laboratoře dopravit sám. Po domluvě  lze provést odběr krve i v domácím prostředí.

Kontakty a mapa Ordinace

Dukelská 548
798 03 Plumlov
Mobil: +420 727 952 064


Zvětšit mapu

Epidemii chřipky nelze předvídat, odborníci doporučují očkování

20.10.2016, Zdroj: ČTK

Rozsah ani dopad epidemie chřipky v letošní sezoně zatím nedokážou odborníci odhadnout, v Evropě se v současnosti chřipka téměř nevyskytuje. Zvýšení počtu onemocnění je možné podle vedoucí Národní referenční laboratoře pro chřipku a nechřipková respirační virová onemocnění Martiny Havlíčkové očekávat tradičně na konci roku a v lednu. Jako prevenci doporučují odborníci očkování. Zasazují se také o to, aby byl očkován personál některých oddělení nemocnic.

"Zatím se v Evropě chřipka téměř nevyskytuje, jsou to pouze sporadické případy. Bude-li to probíhat podle zkušeností, předpokládáme navýšení nemocnosti koncem kalendářního roku a začátkem ledna," řekla dnes novinářům Havlíčková. Epidemie podle ní obvykle trvá čtyři až deset týdnů.

V uplynulé sezoně odborníci evidovali zvýšený výskyt chřipky zhruba od konce ledna do konce března. V této době vyhledalo v Česku praktického lékaře kvůli respirační infekci či chřipce asi 1,37 milionu lidí. Celkem 298 lidí muselo být kvůli chřipce hospitalizováno na jednotce intenzivní péče nebo ARO, z toho 109 lidí zemřelo. Podle Havlíčkové ale může počet lidí, kteří v souvislosti se chřipkou zemřou, dosahovat ročně 1500 až 2000.

Naposledy se chřipka podle Havlíčkové pandemicky šířila v roce 2009. Šíření chřipky podle ní nesouvisí s tím, jaký je celkový průběh zimy. "Počasí s tím nesouvisí tak silně, jak se domníváme, šíření je celkově vázáno na chladné období v roce. Ať už je zima mírná nebo tuhá, tak ta epidemie si obvykle najde svoji cestu," poznamenala Havlíčková.

Nejlepší prevencí chřipky je podle odborníků očkování, pro které je nejlepší doba v říjnu, listopadu a prosinci. Zasazují se o to, aby se vedle ohrožených skupin pacientů nechávali očkovat také zdravotníci na jednotkách intenzivní péče, ARO a podobných odděleních nemocnic. Pro zdravotníky na těchto odděleních je očkování povinné například v USA. Z pražských nemocnic očkuje své zaměstnance podle šéfky protiepidemického odboru pražské hygienické stanice Zdeňky Jágrové Bulovka.

Počty očkovaných v Česku se dlouhodobě pohybují kolem pěti či šesti procent. V Německu se každý rok očkuje čtvrtina obyvatel, v USA téměř polovina.